Головна сторінка
Проведення іспитів на рівень володіння державною мовою


Добрий день, шановні учасники!

Іспит проходить онлайн на сайті - https://exam.mova.gov.ua/

Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою створена Національною комісією зі стандартів державної мови. Офіційний вебпортал Комісії - https://mova.gov.ua/.

Чернівецький ЦППК - є одним із іспитових майданчиків Комісії.

  

Пам'ятка для учасників іспиту

  У зв’язку із запровадженням в Україні карантинних заходів через загрозу поширення коронавірусу та захворювання COVID-19 впродовж всього іспитування не знімайте вашу захисну маску. Крім цього, вимкніть всі мобільні телефони (поставте режим вібросигнал) і покладіть пристрої у відведе для цього місце.

   Прохання не вмикати комп’ютер / не працювати з комп’ютером до спеціального оголошення про початок роботи з іспитовою системою.


Інформація про іспит


   Загальний час для виконання завдань іспиту на визначення рівня володіння державною мовою орієнтовно складатиме 120 хвилин.


   Іспитова робота складається з двох частин: письмової та усної.


Письмова частина має такі блоки:

1)      тест («Культура мови» – 24 тестові завдання, «Читання» – 20 тестових завдань). Час для виконання – 1 година;

2)      «Письмо» (1 завдання відкритого типу. Претендент має прослухати аудіозапис, написати переказ почутого тексту й висловити своє ставлення до теми. Створений текст має містити не менше ніж 100 слів. Цю частину іспиту перевірятиме екзаменатор. Звертаємо увагу, що прослухати текст можна тільки 2 рази. Крім цього, не можна поставити на паузу та перемотати його). Час для виконання – 40 хвилин.


Усна частина «Говоріння» (завдання відкритого типу, де ваше мовлення буде записано на відео). Час для виконання – 20 хвилин.


Відповідно, весь іспит технічно складається з трьох частин – так званих «обмежених у часі іспитів». Кожну частину ви будете починати знатискання покликання "Розпочати обмежений за часом іспит" і завершувати натисканням кнопки "Завершити іспит", а тоді кнопки "Так, завершити іспит". Отже, ви будете виконувати цю дію ТРИЧІ.


У процесі виконання завдань кожної частини іспиту вгорі праворуч ви будете бачити час, що залишився до кінця частини. Дуже важливо в кожній частині натиснути кнопку "Завершити іспит", доки час не сплив!

Після виконання кожного тестового завдання обов'язково натискайте кнопку "Зберегти відповідь". Ви побачите повідомлення, що система отримала вашу відповідь. Можна змінювати відповіді й надсилати їх повторно.


В останній частині "Говоріння" буде записано відео. Якщо відеофайл виявиться дуже великим, браузер може повідомити, щосторінка не відповідає. Натискайте "Зачекати" (можливо, кілька разів), доки сторінка успішно не передасть файл на сервер.


Якщо під час іспитування вам необхідно вийти з аудиторії, то піднесіть руку й попередьте про це інструктора.


Зверніть увагу на те, що під час виконання частини завдань тесту «Говоріння» та «Письмо» виходити з аудиторії не рекомендовано. Час, який ви проведете за межами аудиторії, не буде доданий до часу, відведеного для виконання пробного тесту.


Якщо вам необхідна допомога у вирішенні питань, які не стосуються змісту тесту, піднесіть руку. До вас підійде інструктор.


Вам забороняється:
1) спілкуватися в будь-якій формі під час виконання завдань з іншими претендентами або третіми особами;
2) списувати відповіді;
3) використовувати засоби зв’язку, пристрої для зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, що не передбачені процедурою проведення іспиту; а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв,
4) робити помітки, що можуть ідентифікувати особу;
5) мати небезпечні предмети та/або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини;
6) протягом часу, відведеного для виконання тесту: заважати іншим учасникам виконувати роботу;
7) псувати майно закладу чи осіб, які перебувають у пункті іспитування.

Пам’ятайте, що в разі невиконання вказаних вище вимог ви будете позбавлені права продовжувати виконання іспиту.

Звертаємо увагу на те, що в аудиторіях та інших приміщеннях пункту іспитування може здійснюватися контроль за дотриманням правил іспитування.

Якщо ви забули вимкнути мобільні телефони чи залишити їх або інші заборонені для використання під час іспитування предмети в спеціально відведеному місці, просимо зробити це зараз.


Реєстрація в системі іспитування exam.mova.gov.ua


Як подати заяву на іспитування


Покрокова інструкція складання частини «Говоріння» (робота з відеоблоками) pdf:

  • ЗАВАНТАЖИТИ ІНСТРУКЦІЮ (робота з відеоблоками) скачать ( pdf, 454 Kb ) »
     
  •   Copyright © 2008-2021,
      ЧРЦППК, всі права захищені
    Лічильник BEST.cv.ua Розробка веб-сайту:
    Студія COM.CV.UA