Головна сторінка
Контактна інформація:

58010, Україна, м.Чернівці,
вул. О.Поповича, 2,

4 поверх, каб. №10.

тел.: (0372) 55-29-03

e-mail: cppkcv@gmail.com

Проведення іспитів на рівень володіння державною мовою

Добрий день, шановні колеги!

 

Чернівецький РЦПК не проводить іспити для визначення рівня володіння державною мовою.

 

Дізнавайтесь про актуальні іспитові майданчики на офіційному вебпорталі Національної комісії зі стандартів державної мови - https://mova.gov.ua

 

Іспит проходить онлайн на сайті - https://exam.mova.gov.ua/

Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою створена Національною комісією зі стандартів державної мови. Офіційний вебпортал Комісії - https://mova.gov.ua/.

Хто вже склав іспит може отримати свій сертифікат в Реєстрі державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою.

  

Пам'ятка для учасників іспиту

З метою запобігання поширенню COVID-19 та гарантування безпеки для усіх учасників іспитового процесу, претенденти зобов’язані надавати інструкторам сертифікат СOVID-19 або ПЛР-тест (за 72 год).

Впродовж всього іспитування не знімайте вашу захисну маску. Крім цього, вимкніть всі мобільні телефони (поставте режим вібросигнал) і покладіть пристрої у відведе для цього місце.

Прохання не вмикати комп’ютер / не працювати з комп’ютером до спеціального оголошення про початок роботи з іспитовою системою.

 

Іспитова робота складається з двох частин: письмової та усної.

 

Загальний час для виконання завдань іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов’язків орієнтовно складатиме 30 хвилин.


Оновлений іспит має дві частини – письмову та усну.
Письмова частина складається з 29 тестових завдань. Час виконання – до 20 хвилин.

Усна частина «Говоріння» складається з одного завдання відкритого типу, де ваше мовлення буде записано на відео. Час виконання – до 10 хвилин.

Увесь іспит технічно складається з двох частин – так званих «обмежених у часі іспитів». Кожну частину ви будете починати з натискання покликання "Розпочати обмежений за часом іспит і завершувати натисканням кнопки "Завершити іспит", а тоді кнопки "Так, завершити іспит". Отже, ви будете виконувати цю дію ДВІЧІ.
У процесі виконання завдань кожної частини іспиту вгорі праворуч ви будете бачити час, що залишився до кінця роботи саме в цій частині іспиту. Дуже важливо в кожній частині натиснути кнопку "Завершити іспит", доки час не сплив!

Після виконання кожного тестового завдання обов'язково натискайте кнопку "Зберегти відповідь". Ви побачите повідомлення, що система отримала вашу відповідь. Можна змінювати відповіді й надсилати їх повторно.
 
В останній частині "Говоріння" буде записано відео. Якщо відеофайл виявиться дуже великим, браузер може повідомити, що сторінка не відповідає. Натискайте "Зачекати" (можливо, кілька разів), доки сторінка успішно не передасть файл на сервер.
Якщо під час іспитування вам необхідно вийти з аудиторії, то піднесіть руку й попередьте про це інструктора.
Зверніть увагу на те, що під час виконання частини завдань тесту «Говоріння» виходити з аудиторії не рекомендовано. Час, який ви проведете за межами аудиторії, не буде доданий до часу, відведеного для виконання пробного тесту.
Якщо вам необхідна допомога у вирішенні питань, які не стосуються змісту тесту, піднесіть руку. До вас підійде інструктор.

Вам забороняється:
1) спілкуватися в будь-якій формі під час виконання завдань з іншими претендентами або третіми особами;
2) списувати відповіді;
3) використовувати засоби зв’язку, пристрої для зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, що не передбачені процедурою проведення іспиту; а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв,
4) робити помітки, що можуть ідентифікувати особу;
5) мати небезпечні предмети та/або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини;
6) протягом часу, відведеного для виконання тесту: заважати іншим учасникам виконувати роботу;
7) псувати майно закладу чи осіб, які перебувають у пункті іспитування.

Пам’ятайте, що в разі невиконання вказаних вище вимог ви будете позбавлені права продовжувати виконання іспиту.

Звертаємо увагу на те, що в аудиторіях та інших приміщеннях пункту іспитування може здійснюватися контроль за дотриманням правил іспитування.
Якщо ви забули вимкнути мобільні телефони чи залишити їх або інші заборонені для використання під час іспитування предмети в спеціально відведеному місці, просимо зробити це зараз.

Розпочинайте складання іспиту! Успіхів!

 

 

 


ЯК ЗАПИСУВАТИ МОНОЛОГ


Необхідно подбати про якісь запису монологу і прослідкувати, щоб відео завантажилось на сайт! Претендент має говорити і дивитися в камеру, НЕ ЧИТАТИ, оскільки екзаменатори за читання тексту ставлять найнижчі бали або 0 (оцінюють читання у початковій школі)!!!!
Є 2 варіанти самоперевірки наявності відео.
1.Коли претендент  наговорився і натиснув червону кнопку «ЗАВЕРШИТИ ЗАПИС», він (претендент) очікує (йде процес завантаження відео на сервер) і має з’явитися зелений напис, що відео збережено. ДАЛІ ПРЕТЕНДЕНТ ЧЕКАЄ і має побачити своє відео, яке може прослухати і передивитися. Тільки після цього учасник іспиту може виходити з облікового запису. Кажіть, щоб претендент говорив 2-4 хв, бо не лишається у нього часу на завантаження відео, через це скаржаться.
2.Якщо претенденту не вистачило часу впевнитися, що відео з’явилось, то він може зайти у вкладку «ПРОГРЕС», прогортати результат і останнє завдання має бути з покликанням. Це покликання свідчить, що запис наявний. Якщо такого немає, то відео не було збережено!
Тільки після виконання цих двох пунктів Ви можете написати адміністраторам!
Шановні інструктори! Наголошуємо, що під час монологічного мовлення на обрану тему претендент/претендентка повинен/повинна:
1)     сидіти так, щоб упродовж усього часу мовлення було повністю видно його/її обличчя;
2)     очі мають бути спрямовані на пристрій відеозапису понад 90% ❗ від загального часу мовлення;
3)     не читати, а виголошувати монолог.


Реєстрація в системі іспитування exam.mova.gov.ua


Як подати заяву на іспитування


Покрокова інструкція складання частини «Говоріння» (робота з відеоблоками) pdf:

  • ЗАВАНТАЖИТИ ІНСТРУКЦІЮ (робота з відеоблоками) завантажити ( pdf, 367 Kb ) »
     
  •   Copyright © 2008-2023,
      ЧРЦПК, всі права захищені
    Лічильник BEST.cv.ua Розробка веб-сайту:
    Студія COM.CV.UA