Ярмистий М.В.
Директор Центру перепідготовки та
підвищення кваліфікації працівників
органів державної влади,
органів місцевого самоврядування,
державних підприємств, установ та організацій
Мотиваційні аспекти діяльності державних службовців.
За результатами анкетування встановлено основні мотиви діяльності адміністративного персоналу місцевих державних адміністрацій. Так, 62.3% опитаних свою діяльність консолідують з бажанням принести користь суспільству і людям, 48.4% бажають реалізувати себе в системі державного управління, для 33.2% основним мотивом є перспектива професійного росту і службової кар'єри.
Частину працівників органів місцевої влади визначили для себе такі мотиви, як престиж статусу державного службовця – 27.4%, стабільність свого соціального положення – 25.9% та відчуття влади та поваги до себе зі сторони інших людей – 20.8%. Найменше що заохочує до діяльності в системі державної служби – це заробітна плата (12.3%) та ще 10% вказали, що вступили на державну службу тому, що не було іншого вибору.
З врахуванням віку та стажу державних службовців спостерігається певна тенденція щодо мотивації роботи на державній службі. Працівники ОДА і РДА, які мають стаж державної служби до 5-ти років, в більшій мірі ніж інші державні службовці керуються такими мотивами, як перспективи професійного росту та бажання зробити кар'єру; від 5 до 15 років – відчуття влади та поваги до себе зі сторони інших людей; від 15 і більше років – престиж статусу державного службовця та бажання реалізувати себе в системі державного управління.
Основні мотиви діяльності державних службовців в залежності від стажу роботи.
Стаж державної служби | Мотиви вступу на державну службу |
До5-х років | - перспективи професійного росту та бажання зробити кар'єру |
Від 5 до 15 років | - відчуття влади та поваги до себе |
Від 15 і більше років | Престиж статусу державного службовця Бажання реалізувати себе в системі державного управління |
За результатами опитування встановлено, що мотив: "бажання принести користь суспільству і людям" найбільш важливий для службовців віком 50-59 років (73.9%) і менш важливий для 19-29 (50.5%) років.